تبلیغات
دلتنگی های یک معلم - زخم دل
دلتنگی های یک معلم
معلم اساس تحولات جامعه
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


این وبلاگ به تمامی آنانی که در ولایت مهدوی ذوب شده اند تعلق دارد

مدیر وبلاگ :محمد رضا انتظاریان
نظرسنجی
به نظر شما این وبلاگ در جزب مخاطب چقدر موفق بوده است ؟مرا یاری فرمایید






به نام خدا

دلی پردرد دارم .میخواهم بنویسم . اما رسم نوشتن را فراموش کرده ام . میخواهم رنج های دل را با یاری قلم و دستان لرزانم بر لوح سفید کاغذ نقاشی کنم . میخواهم بگویم که: ای دنیا ؛ ای کاش می شد تورا سه طلاقه می کردم و ایکاش من هم ........ باخود می گویم : یادت می آید پدری داشتی ؛ مادری داشتی ؛ دوستان هم محله ای داشتی؛ چه شد ؟ کجارفتند ؟ آیا این خوابی بیش نبود ؟یادت می آید برروی زانوان پر از مهر پدر می نشستی وعکس می گرفتی ؛ یادت می آید که همیشه در دهۀ اوّل محرم به سجّادیّه می رفتی و در سایۀ پدر چه برو وبیایی داشتی؛ کجا رفت آن همه خاطرات شیرین ؟ همیشه تصوّرم بر این بود که کودک می مانم وبزرگ نمی شوم . فکر می کردم که فقط یک سوم عمرم رادر خواب بوده ام. اما اکنون که بیش از چهل سال از عمرم می گذرد می بینم که تمام عمر را در خواب گذرانده ام ونمی دانستم .

اکنون که به سراشیبی سقوط رسیده ام؛ هنوز هم تصوّرم این است که من تا ابد زنده ام و زندگی خواهم کرد . ای وای برمن که چنین جاهلانه به دنیا دل بسته ام .

این ها کلماتی است که از درون دل زخمی برقلم جاری می شود و سرّ درون من را آشکار می سازد . هر لحظه وهر ثانیه که از عمر من سپری می شود؛ من یک قدم به قبر نزدیک تر می شوم بدون این که توشه ای برای خودم جمع کرده باشم .

چندروز پیش مجتبی مدرّسی فر را دیدم برادر شهید مدرّسی فر را می گویم . کمی باهم گفتیم وخندیدیم  وامروز ؛ آری همین امروز بود که شنیدم به رحمت ایزدی رفته است . خدایش رحمت کند .

من می خواهم از گناهانم توبه کنم اما چگونه ؟ چون می دانم که اگر عنایت خداوند نباشد آتش گناهان مرا در خود خواهد سوزاند . اما از آن جایی که در رحمت الهی بر روی بندگانش همیشه باز است ونا امیدی از رحمت خدا از گناهان بزرگ محسوب می شود ؛ واز طرفی چون امشب هشتمین شب از شب های محرم الحرام می باشد . حسّی به من می گوید که : باخود وخدایت خلوت کن وحسین (ع) را یاد کن شاید بتوانی خودت را بشناسی و اگر هم توانستی چند قطره ای اشک در مصیبت بزرگ عالم بشریّت وشهادت امیر مؤمنان وسالار شهیدان بریزی که چه بهتر .

از اشک گفتم واز سلار شهیدان آقا امام حسین بن علی علیه السّلام . امروز پنج شنبه سوم دی ماه 1388 حادثۀ جالبی برایم اتّفاق افتاد . نمی دانم چه شد ؟ شاید خداوند این اتّفاق میمون را برای من رقم زده بود .

من معلّم هستم . معلّم پایۀ سوم ابتدایی دبستان یاسین شهر بجنورد . امروز زنگ سوم زده شد ومن در سرکلاس در س حاضر شدم . مطابق معمول دانش آموزان آماده بودند تا تدریس راآغاز کنم .در آن ساعت می بایست درس هفدهم هدیه های آسمانی را تدریس می کردم . خیلی جالب بود دقیقاً در به وقایع روز عاشورا وصحرای کربلا اشاره داشت . شعر ((سجّاد وسجّاده  )) شعر بسیارزیبایی بود که به امام سجاد(ع) مربوط می شد .

شروبه خواندن شعرکردم . اما نمی دانم چرا ذهنم حول محور سخنان شب گذشتۀ حاج آقا نادری امام جماعت مسجد شهرک ولیعصر(عج)سیر می کرد . بحث در بارۀ حضرت علی اصغر(ع) بود . وقتی نام علی اصغر (س) بر ذهنم نقش بست . بی اختیار در حالی که بغض گلویم را می فشرد و باحرارتی وصف ناشدنی شعر را خواندم و شروع کردم به سخن گفتن در بارۀ نحوۀ شهادت حضرت علی اصغر (س) برای دانش آموزان . وجالب این جابود که من در کمتر زمانی  دانش آموزان را این قدر مشتاق شنیدن مسائل دینی یافتم .سکوت سنگین ومعناداری برکلاس حاکم شده بود.

ای خدا ؛ با این بار گناه من شرمسارم . ای جسم ضعیفم تحمّل آتش دوزخ را کی تواند داشت ؟ ای خدا تابه کی من باید بندۀ بندی غول نفس سرکش وعروس عفریت هزار رنگ دنیا باشم ؟

خدایا من سرگشته وحیران در برهوت ِ گناه . راه را گم کرده ام و در آتش گناه می سوزم . توخود مرا نجات بده . چه می شد من هم مانند شهدا عاقبت به خیر می شدم ؟ خدایا ازتو می خواهم اول مرا پاک کن بعد خاک کن .

خدای من ؛ می دانم که آقای من ؛ مولای من؛ حضرت صاحب (عج) چقدر تنها ومظلوم است . چرا که جدّش حسین (ع) هفتاد ودو نفر یاور دلداده داشت . اما مهدی ما در بیش از هزار سال از عمر با برکتش به تعداد یاران شهید سیّد الشهداء یاور ندارد و می دانم دل مولا ازدست ما خون است . ای خدا آرزویم دیدن روی ماه مهدی وشهادت در راه توست خدایا به ما توفیق بده تادررکاب حضرتش به شهادت برسیم

آمین یارب العالمین

محمد رضا انتظاریان

رئیس مرکز امربه معروف ونهی از منکر

حزب مؤتلفۀ اسلامی خراسان شمالی

و عضو شورای آموزش وپرورش خراسان شمالی





نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 3 دی 1388
شنبه 2 اسفند 1393 10:39 ب.ظ
سلام وافعا عالی مظالب رو انقدر زیبا توصیف کردین که با خوندش ادم خودش را تو اون فضا حس میکند موفق وسر بلند باشید اجرکم عند االله
محمد رضا انتظاریانمتشکرم دوست عزیز من
شنبه 2 اسفند 1393 10:38 ب.ظ
سلام وافعا عالی مظالب رو انقدر زیبا توصیف کردین که با خوندش ادم خودش را تو اون فضا حس میکند موفق وسر بلند باشید اجرکم عند االله
شنبه 24 تیر 1391 12:52 ب.ظ
سلام بر شما پدر مهربانم..
مطلب بسیار دلنشین و قابل تامّلی بود..
امیدوارم همچنان به این نوشته های سرشار از ارادت خود ادامه دهید..
منم دو روز گذشته یه وب با عنوان ✖ ✖ ✖ لطفا جلــــــــــــق نزنید ✖ ✖ ✖ رو افتتاح کردم.
امروزم پست دوّمم رو نوشتم.. امیدوارم بیاین اونجا بخونید و نظرتون رو اعلام کنید.
به خاطر اینکه من جوونم و بیست ساله، پس طبیعیه که با یکی از گرفتاریهای
جوونا آشنا باشم.. امیدوارم که هیچ جوون ایرونی با دست خودش، نعمت گرانقدر
سلامتی رو از دست نده و برا همه ی غیر جوونا هم آرزوی سعادت دارم..
با تشکّر از شما... انتی ساتانیسم... مسعود..
محمد رضا انتظاریانمسعود عزیز همیشه شاد باشید ونیرویتان برای خدمت در راه خدا مضاعف شود
چهارشنبه 5 اسفند 1388 11:01 ب.ظ
سلام آقای انتظاریان
ابراهیمی هستم در انجمن اسلامی خدمت شما بودم سال 85 مطالبتون عالی بود از وبلاگ ما هم بازدید بفرمایید
با تشکر
محمد رضا انتظاریاندرپاکی وصداقت محمد جان همواره خالص بوده ای این عطیه مبارکت باد
شنبه 5 دی 1388 12:14 ق.ظ
سلام خوبی ؟
وبلاگ بسیار خوبی داری
همین طور که تو وبلاگ ها داشتم میگشتم
وبلاگ شما رو دیدیم گفتم یک نظری بدم و
تشکر کنم از شما به خاطر مطالب خوبتون .
راستی اسم اون سایتی که آمار را بالا میبرد اینه
www.afrabox.com
لینکت رو ثبت کن وکدی که بهت میده رو توی قسمت ویرایش قالب بریز
منتظرتون هستم
محمد رضا انتظاریانبا تشکر بازهم منتظر نظر شما هستم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر





صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
http://opload.ir/downloadf-7578069c54dd1-mp3.html